Strona główna Edukacja prawna
Edukacja prawna PDF Drukuj artykuł

    

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu lokalnych jednostek oświatowych funkcjonowaniem Wymiaru Sprawiedliwości Prezes Sądu Rejonowego w Biskupcu zaprasza na spotkania organizowane w Sądzie Rejonowym w Biskupcu, które obejmują:
- możliwość udziału w rozprawie sądowej w charakterze publiczności (pod opieką przedstawiciela szkoły);
- zwiedzanie budynku sądu połączone z informacjami na temat struktury sądownictwa.
Placówki szkolne mogą zgłaszać swoje zainteresowanie pismem kierowanym do Prezesa Sądu Rejonowego w Biskupcu, drogą pocztową na adres Sądu Rejonowego w Biskupcu (ul. Sądowa 4, 11-300 Biskupiec) lub drogą elektroniczną na adres:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Odpowiedź, co do daty i charakteru spotkania prześlemy na wskazany przez Państwa adres do korespondencji/adres e-mail lub skontaktujemy się telefonicznie.


Przypominamy, że z uwagi na szczególny charakter urzędu, jakim jest Sąd, należy przestrzegać w budynku określonych zasad, tj. zachować powagę i spokój, a w trakcie rozpraw bezwzględnie zachować ciszę i wyłączyć lub wyciszyć telefon komórkowy. Zakazane jest także korzystanie w czasie rozprawy z urządzeń technicznych, czy informatycznych.


Ponadto obowiązuje zakaz wnoszenia jakichkolwiek niebezpiecznych narzędzi do Sądu, a wszystkie osoby wchodzące do budynku podlegają kontroli bezpieczeństwa. 

wzór pisma do pobrania


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.
 

Czy chcesz wypełnić ankietę satysfakcji klienta ??.

Tak Nie